همه چیز در مورد فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی
آشنایی با خدمات ارائه فاکتور رسمی و همچنین کد اقتصادی
ژانویه 5, 2019
همه چیز در مورد فاکتور رسمی( بخش دوم)
ژانویه 22, 2019

همه چیز در مورد فاکتور رسمی

فاکتور رسمی

همانطور که می دانید فاکتور رسمی به فاکتوری می گویند که به عنوان سندی بین فروشنده و خریدار مورد استفاده قرار گیرد. در مقالات قبل شما را با انواع فاکتور رسمی و همچنین اطلاع از شرایط فاکتور رسمی و غیر رسمی، نحوه ارائه فاکتور رسمی به همراه کد اقتصادی، مشخصات و ویژگی های فاکتور رسمی آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد فاکتور فروش اطلاعات بیشتری به دست اورید.

آیا می دانید فاکتور رسمی چیست؟

فاکتور رسمی همان فاکتوری است که باید مورد تایید اداره امور دارایی قرار گیرد و تمامی مشخصات فروشنده و خریدار در آن قید شود علاوه بر این مشخصات کالا و یا خدمات به انجام رسیده را نیز باید در فاکتور رسمی قید نمود. فاکتور رسمی هم می تواند به صورت دستی نوشته شود و هم به صورت ماشینی. در فاکتور رسمی هایی که مورد تایید اداره امور دارایی قرار گرفته اند باید قیمت محصول و یا خدمات مورد نطر نیز نوشته شود. هنگامی که خریداری بخواهد فروشنده فاکتور رسمی محصولی را که می خرد ارائه نماید این وظیفه فروشنده است که فاکتور رسمی را به او تحویل نماید در غیر این صورت باید جرمه پرداخت کند.

همان گونه که گفتیم فاکتور رسمی فاکتوری است که باید مورد تایید اداره امور دارایی قرار گیرد. اما شما می توانید با استفاده از خدمات این مجموعه فاکتور رسمی مورد نیازتان را سفارش دهید و با کمترین قیمت ها و بدون پرداخت مالیات های سنگین اقدام به صدور فاکتور رسمی نمایید.

تعداد برگ های فاکتور رسمی هم می تواند 2 برگی و یا 3 برگی باشد. یکی از نکات مهم در صدور فاکتور رسمی نوع چاپ شماره سریال فاکتور راست که باید حتما قرمز رنگ و برجسته با چاپ افست و یا ملخی باشد.

این نوع چاپ با شماره زنی دستی و دیجیتالی کاملا فرق می کند و در هنگام صدور فاکتور رسمی باید به این نکته توجه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =