آشنایی با فاکتور رسمی

صورتحساب ویژه ماشین های فروش
اکتبر 21, 2018
فاکتور رسمی
مشخصات و ویژگی های فاکتور رسمی
دسامبر 1, 2018

آشنایی با فاکتور رسمی

فاکتور رسمی

برای شناخت فاکتور رسمی چه اطلاعاتی را باید به دست آورید؟ در واقع فاکتور رسمی فاکتوری است که بر طبق قوانین وزارت امور دارایی و همچنین اقتصاد تنظیم شده باشد. این مشخصات و اطلاعات مربوطه مورد تایید دارایی قرار می گیرد همچنین این اطلاعات طبق بند 19 مالیات بر ارزش افزوده نوشته می شود.

علاوه بر فاکتور رسمی فاکتور های دیگری نیز رایج هستند که برخی از آن ها از قبیل فاکتور غیر رسمی، فاکتور فروش، فاکتور شخصی و همچنین سایر فاکتور ها.

فاکتور غیر رسمی نیر فاکتوری است که به تایید وزارت امور دارایی تایید نشده باشد و مهر مربوطه را دریافت نکرده باشد.

در هنگام چاپ فاکتور رسمی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

همانطور که حدس می زنید انتخاب نوع کاغذ در چاپ و صدور فاکتور رسمی مسئله بسیار مهمی است که باید آن را مورد توجه قرار دهید. کاغذ 80 گرمی اندونزی نوعی کاغذ است که برای چاپ فاکتور رسمی کاغذ مناسبی است. در چاپ فاکتور رسمی باید این مطلب را مورد توجه قرار دهید. البته اگر بخواهید از چاپگر و یا پرینتر برای چاپ فاکتور رسمی استفاده کنید لازم است تا این نکته را مورد بررسی قرار دهید. اما اگر می خواهید فاکتور رسمی را به شکل دستی تهیه کنید باید از کاغذ تحریر 60 گرمی استفاده کنید. آیا می دانید تعداد برگه های فاکتور رسمی باید به چه تعدادی باشد؟ می توانید از فاکتور رسمی با برگه های دو برگی و یا ه برگی استفاده کنید.

همانطور که می دانید در فروشگاه ها و مغازه ها از فاکتور فروش استفاده می شود. در فاکتور رسمی تمامی اطلاعات مشخصات مربوط به محصول و خدمات نوشته شده است همچنین قیمت محصول نیز قید می شود.

در هنگام چاپ فاکتور رسمی چه مواردی را باید در آن قید کنیم؟

  • تاریخ و شماره فاکتور
  • شرایط فروش
  • مهر و امضای فروشنده و خریدار
  • اطلاعات فروشنده و خریدار
  • جزئیات مورد معامله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =