مشخصات و ویژگی های فاکتور رسمی

فاکتور رسمی
آشنایی با فاکتور رسمی
نوامبر 22, 2018
ارائه فاکتور رسمی
نحوه ارائه فاکتور رسمی به همراه کد اقتصادی
دسامبر 18, 2018

مشخصات و ویژگی های فاکتور رسمی

فاکتور رسمی

همانطور که می دانید با استفاده از فاکتور رسمی می توان مشخصات و ویژگی های محصولات خریداری شده و همچنین خدماتی که مورد استفاده قرار گرفته است را به صورت درج شده و مورد تایید وزارت امور دارایی نگهداری کرد. تا در مواقع لزوم از این نوع فاکتور رسمی استفاده کرد. آیا می دانید چه نوع فاکتور و نوشته ایی را می توان مورد تایید وزارت امور دارایی قرار داد؟ آیا اگر فاکتور فروشی مورد تایید وزارت امور اقتصاد و دارایی قرار نگیرد باز هم می توان به آن فاکتور و نوشته، فاکتور رسمی گفت؟ خیر به این نوع فاکتور هایی که مورد تایید وزارت امور دارایی نباشند فاکتور غیر رسمی می گویند و تنها به عنوان نوشته و سندی برای درج مشخصات محصولانت مورد استفاده قرار می گیرند و نمی توان از این فاکتور های برای پیگیری شکایات استفاده کرد.

در مقالات قبل شما را با فاکتور رسمی آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با سایر مشخصات و ویژگی های فاکتور رسمی آشنا کنیم همچنین توضیح دهیم که چه نوع فاکتور هایی مورد تایید وزات امور دارایی هستند.

از فاکتور رسمی به عنوان سندی برای درج مشخصات محصولات استفاده می شود و به عنوان قرار دادی است که بین فروشنده و خریدار مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که قیمت محصولات و خدمات در فاکتور رسمی نوشته شود، خریدار عینا طبق آن مبلغ را باید به فروشنده پرداخت کند.

یکی از قابل توجه ترین ویژگی های فاکتور رسمی این است که نوع چاپ شماره سریال آن بسیار خاص است و باید مورد توجه قرار گیرد. چاپ این شماره سریال ها باید با استفاده از چاپ افست، قرمز رنگ باشد. همچنین بهتر است کمی نیز این شماره ها را برجسته نمود. تا به توان خیلی راحت آن ها تشخیص داد. این نوع چاپ با چاپ دستی فرق بسیار زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 2 =